Wirtualizacja

Opcja wirtualizacji to idealna propozycja dla osób, które potrzebują funkcjonalności serwera dedykowanego jednocześnie nie ponosząc dużych kosztów. Dzięki podzieleniu jednego serwera na kilka maszyn wirtualnych masz możliwość korzystania z zalet serwera dedykowanego nie ponosząc kosztów wynajmu całej maszyny. To idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują funkcjonalności pełnego serwera dedykowanego, jednocześnie nie potrzebując całej mocy maszyny. Korzyści płynące z wykorzystania wirtualizacji:

Elastyczne wykorzystanie mocy maszyny – często zdaża się, że potrzebujemy tylko 10-15% mocy pełnego serwera, jednak wiemy, że za rok będziemy potrzebować jej więcej. Dzięki wirtualizacji nie musimy inwestować w drogi sprzęt, który przez dłuższy czas będzie nie wykorzystywany, ponieważ w każdej chwili możemy zwiększyć przydzielone zasoby.

Obsługa starszych aplikacji i systemów – w wielu firmach nadal wykorzystuje się aplikację, które działają na starych systemach operacyjnych. Przeniesienie tych aplikacji na nowe systemy operacyjne wiąże się z dużymi kosztami. Z drugiej strony koszt naprawy starych komputerów jest co raz większy ze względu na trudność dostępu do, nie produkowanych już, podzespołów. Dzięki wirtualizacji możemy bez problemu korzystać ze starych aplikacji i systemów na nowoczesnym sprzęcie.

Większa niezawodność – dzięki wirtualizacji niepoprawne działanie jednej aplikacji nie wpływa na inne, ponieważ działa ona na innym systemie operacyjnym.